způsoby tisku

FILL způsob (vyplnění):

Při způsobu "FILL" bude zvolený rozměr fotopapíru celý vyplněn obrázkem. Při tomto způsobu se ale může stát, že budou určité úseky obrazu chybět v důsledku rozdílných poměrů stran u fotky a fotopapíru. Fotky zpracováváme jednotlivě. Při každé fotce se snažíme docílit, aby zůstali důležité části na výsledné fotografii zachovány. Pokud se na fotce nezachovají detaily v důsledku použití FILL výplně, takový typ reklamace nemůžeme přijmout.


FIT způsob (původní rozměry):

Při způsobu "FIT" jsou na fotografii zachovány téměř všechny části obrázku, ale v případě rozdílu v poměrech stran obrázku a fotopapíru, mohou se objevit bílé pásy na dvou stranách fotky (při speciálních rozměrech se mohou výjimečně vyskytovat bílé pásy na vrchu a spodní straně fotky ). Tyto bílé pásy vyplňují místo mezi původním obrázkem a fotopapírem. Tento způsob doporučujeme v případě, kdy nechcete, aby z fotky chyběly důležité detaily, nebo při fotkách určených do fotoalb, protože při tomto způsobu nehrozí pohyb fotky ve složce alba.

FIT OŘÍZNOUT způsob (původní rozměry, bez bílých pásů):

Při tomto způsobu zůstávají, podobně jako u FIT způsobu, zachovány všechny detaily fotky, ale bez bílých pásů na okrajích fotky. V tomto případě určuje výsledný rozměr fotografie velikost digitálního obrázku. Fotky 9 × 13 nebo 10 × 15 (atd) mohou mít při tomto způsobu ve skutečnosti jiné rozměry. Například při focení typu 3/4 bude mít fotka o rozměru 10 x 15 cm ve skutečnosti 10x13cm.